ADVERTISEMENT
Home > Afghanistan > Kabul > Writer > Afghanistan International_افغانستان انترنشنل

Afghanistan International_افغانستان انترنشنل

(0 Rate)
Kabul
(0 Rate)
Kabul

About :

الگو برادری از ایران انترنشنل تلاش ما برای رسانیدن خبر به مردم عزیز است
ADVERTISEMENT

Contact:

Other Information

Categories:

Writer, Podcast
Inappropriate listing?Request for Deletion
Close request for deletion form
ADVERTISEMENT

Featured Articles:

2021-09-17

آنک بیلولد، وزیر دفاع هالند به دلیل عملکرد ضعیف در زمینه خروج شهروندان کشورش و همکاران محلی آنان از افغانستان، استعفا داد.nnاو دومین مقام ارشد هالند است که در پی از انتقادها از برنامه خروج از افغانستان استعفا می‌دهد. دیروز سیخرید کاخ، وزیر امور خارجه هالند نیز از سمتش کنار رفت.

ADVERTISEMENT

2021-09-17

در قطعنامه‌ای که به اتفاق آرا از سوی ۱۵ عضو شورای امنیت به تصویب رسید، «ماموریت همکاری سازمان ملل در افغانستان» (یوناما) به مدت شش ماه تمدید شد.nnمتن این قطعنامه از سوی استونی و ناروی تهیه شده بود.

2021-09-17

فیلیپو گراندی، کمشنر سازمان ملل متحد در امور پناهندگان از کشورهای جهان خواست با دولت ط.. تعامل کند در غیر آن، در معرض خطر «بحران انسانی» ناشی از فروپاشی افغانستان قرار خواهند گرفت.nnالجزیره گزارش داده که آقای گراندی در اسلام‌آباد است و مذاکراتی با مقامات پاکستان داشته است.

ADVERTISEMENT

ADVERTISEMENT
2021-09-17

شی جین‌ پینگ، رئیس جمور چین تأکید کرده که ط.. باید برای اینکه سیاست داخلی و خارجی معتدلی را دنبال کنند تحت فشار کشورها باشد.nnآقای پینگ از گسترش تروریسم از خاک افغانستان هم ابراز نگرانی کرد و تأکید کرد که هیچ کشوری نباید در برنامه‌های خود برای مبارزه با تروریسم کم‌توجهی کند.nnاو امروز (جمعه ۲۶سنبله) گفت: «با خروج نیروهای خارجی وضعیت در افغانستان به طور چشم‌گیری تغییر کرده و این کشور با مسایل دشواری روبرو است که حل آن‌ها نیازمند کمک جامعه جهانی و در درجه اول کشورهای منطقه است.»nnرئیس جمهور چین همچنان تأکید کرده که افغانستان با مسائل بسیار دشواری روبروست.

ADVERTISEMENT

2021-09-17

رئیس جمهور ازبکستان از تحولات اخیر افغانستان ابراز نگرانی کرده و می‌گوید هیچ تضمینی وجود ندارد که افغانستان به دهه ۱۹۹۰ باز نگردد.nnشوکت میرضیایف در نشست سران شانگهای گفت: در دهه ۹۰ افغانستان در جنگ داخلی و بحران بشری غرق شده بود و قلمرو آن به قطب تروریزم تبدیل شد.nnآقای میرضیایف گفت ازبکستان کشور هم مرز با افغانستان سال‌ها با چالش و تهدیدهای تروریستی روبرود بود و حالا سناریوی‌های خطرناک را بیش از همه درک می‌کند.nnبا این حال رئیس جمهور ازبکستان پیشنهاد کرد که برای حل و فصل مسائل افغانستان جلسات مقامات کشورها در تاشکند مرتباً برگزار شود.nnمیرضیایف تاکید کرد که نباید اجازه داد خاک افغانستان منبع چالش ها و تهدیدهای امنیتی باقی بماند.

ADVERTISEMENT

2021-09-17

ناریندرا مودی، نخست وزیر هند می‌گوید اگر بی‌ثباتی و بنیادگرایی در افغانستان ادامه یابد، ایدئولوژی‌های تروریستی و افراطی در سراسر جهان الگو خواهند گرفت. او گفت: «دیگر سازمان‌های افراطی ممکن است تشویق شوند تا قدرت را از راه خشونت به دست آورند».nnاو در نشست ویژه «سازمان همکاری شانگهای» گفت که همه کشورها قربانی تروریسم بوده‌اند؛ بنابراین ما همه باید اطمینان حاصل کنیم که خاک افغانستان برای گسترش تروریسم در هیچ کشوری استفاده نمی‌شود.nnمودی در ادامه سخنانش درباره افغانستان گفت:‌ «ما باید به چهار مسئله اساسی توجه کنیم:‌ تغییر قدرت در افغانستان جامع و فراگیر نیست. این تغییر قدرت بدون مذاکره انجام شده. این مسئله سوالاتی را درباره پذیرش این سیستم جدید مطرح می‌سازد. حضور زنان، اقلیت‌ها و همه بخش‌های جامعه افغانستان ضروری است». او در ادامه توضیح داد:‌ «از این رو ضروری است که جامعه جهانی یک تصمیم واحد و مناسب در قبال به رسمیت شناختن سیستم جدید بگیرد». مودی در این مورد گفت که هند از نقش مرکزی سازمان ملل متحد حمایت خواهد کرد.

ADVERTISEMENT

ADVERTISEMENT
2021-09-17

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران با اشاره به درگیری‌های داخلی در افغانستان تاکید کرده که بسیج تمامی امکانات کشور‌ها در راستای حمایت و پشتیبانی از شکل‌گیری اجماع داخلی میان جریان‌های مختلف افغانستان ضروری است.nnرئیس جمهور ایران از ترکیب دولت فعلی افغانستان انتقاد کرده است.

ADVERTISEMENT

2021-09-17

شماری از معلمان به افغانستان اینترنشنال می‌گویند به دلیل عدم دریافت دو ماه معاش (در ماه‌های اسد و سنبله) با مشکلات زیاد و فقر اقتصادی دست‌وپنجه نرم می‌کنند.nnپیش از این مقام‌های طالبان گفته بودند که معاش کارمندان بخش‌های خدماتی مانند معلمان و کارکنان وزارت معارف پرداخت می‌شود.

ADVERTISEMENT

2021-09-17

رئیس‌جمهور تاجیکستان می‌گوید تشکیل دولت در افغانستان بدون حضور همه گروه‌ها، اوضاع این کشور را بدتر می‌کند.nnامامعلی رحمان در نشست سازمان همکاری شانگهای گفت: مردم افغانستان حق دارند برای خود دولت تعیین کنند.nnاو از مجامع بین‌المللی خواست به مردم پنجشیر کمک‌های بشردوستانه برسانند.

ADVERTISEMENT

ADVERTISEMENT

Similar Places:

Abul Wahab Momand’s only official Facebook page.
an author, an academic - a university professor, editor-in-chief of...
صفحه پر شعر و غزل های ناب از شاعران و...
ADVERTISEMENT
مهمترین قدم، به سمتِ یک زندگیِ ساده این است که رها...
ADVERTISEMENT
Every Thing is Here!
دلته تاسې ډیزایني عکسونه شعرونه لنډۍ کیسې ویډیوګانې کتلی شئ
ADVERTISEMENT
Poetry of Afghanistan.
بمان با من تنها به جایی نمیرسم
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
Ahmid
™تل دی وی افغان ™تل دی وی افغانستان
All Afghanistan Debate' Declamation' Speech ....Competitions
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
We are a group of young afghan youth giving you...
Freelance journalist, writer, and researcher from Kabul, Afghanistan
اسلام عليکم دوستانو هيله کوم زما پاڼه لايق ګړى او...
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT